willys jeep elektroinstalacija

willys jeep elektroinstalacija

Postod malimate » Pon Dec 14, 2015 9:08 pm

jedno pitanje ako mi ko može pomoći. Zafrkaje me punjenje akumulatora na jeep willys. Na njemu je dinamo (orginalni) i regler (orginalni). Instalacija je 6V. Pali na zub,ko diesel.Ali....
Dinamo novi,regler novi..mislim "novi", "0" sati rada. Naime upalim ga,motor radi ok,ali punjenje akumulatora ništa :( ,pa onda taknem negdi na regler(kontakte) ili na dinamo i punjenje proradi i sve super :) dok nedam malo gasa...onda opet ništa :( . Pa ja opet taknem pa dok diram punjenje radi,pa kad otpustim punjenje ne radi :cry: . Sutradan punjenje opet radi,1-2minuta pa onda opet isto... :crazy: .ima li ko kakav savjet (polarizacija dinama,namještanje releja-opruga reglera...i slično...
40A dinamo,40A regler-6V,akumulator star 20 dana 6v/165Ah :thumbup:
ps. znam da se može riješiti alternatorom,ali onda moram minjati sve jer neznam da ima alternator 6v :crazy: :wtf:
ps.2 ovako mi je "luđe" :!:
Korisnikov avatar
malimate

Pridružio se: Ned Avg 28, 2011 7:54 pm
Oldtajmer: ford gpw

Re: willys jeep elektroinstalacija

Postod nikola_n » Uto Dec 15, 2015 2:10 pm

Pozdrav, po opisu problema najverovatnije los neki konektor na liniji F1 na dole prikazanoj semi.E sad i masa na dinamu ili regleru mozda ima los kontakt .Ako je originalan instalacija ona mesingana pletenica mora da se ocisti i lepo pritegne (masa tj. - pol).Dinamo ispitati na vecim obrtajima jel i dalje vrsi punjenje pomocu instrumenta.Jos moze da se desi ako je slucajno poklopac reglera premostio konektore prilikom vibracije.Skinuti poklopac pa videti jel tad vrsi punjenje dinamo.Pogledati i izolaziju izmedju kucista reglera i poklopca reglera.

https://www.facebook.com/26822940985910 ... =3&theater
Korisnikov avatar
nikola_n

Pridružio se: Sre Jun 23, 2010 1:09 pm
Oldtajmer: 3 X JEEP WILLYS MB 2 X FORD GPW WILLYS CJ 3A

Re: willys jeep elektroinstalacija

Postod malimate » Sre Dec 16, 2015 10:39 pm

to sam i pretpostavljao,malo mi se čini da bi i ona linija na e3 magla praviti kratki spoj,pa onda na regleru proradi prekostrujna zaštita pa ga isključi. Dobra napomena za spojeve mase (-). Može on biti mehanički čvrst neznam koliko ali je opet podložno koroziji ako nije namazano kontaktnom mašću,A NIJE...hvala za napomenu za poklopac reglera ali sve rađeno do sada je bilo sa otvorenim reglerom....a vidit će mo...pritakat vanjski ampermetar i voltmetar pa viditi,a njegovu instalaciju isključiti (osim nužnog,bobine isl.) TNX za sada.....
Korisnikov avatar
malimate

Pridružio se: Ned Avg 28, 2011 7:54 pm
Oldtajmer: ford gpw

Povratak na Elektroinstalacije