TMZ 50 SL

Klasika na dva tocka

TMZ 50 SL

Postod SLOBA » Sre Apr 26, 2017 8:59 pm

Neki dan sam postao ponosni vlasnik besnog 50cc TMZ SL-a (SL = Super Luxe) !!!

Ne mogu da ukacim moju sliku, pa sam ilustracije radi, ubacio jednu sa neta - dakle, to je ovakvo motorce, ali je moj u boljem stanju.

Dobijam poruku "Žao nam je, ali dostignuto je ograničenje boarda za prikačene fajlove.". Verovatno je potrebna laksa intervencija admina?

Slika

To je manje poznat po licenci HMW austrija moped radjen u Tvornici Motocikala Zagreb, izmedju 1957 i 1962 godine, kada je fabrika ugasena.

Nema neku posebnu vrednost, ni trzisnu, ni upotrebnu, ni kolekcionarsku, ali meni je nekako drag. Sacuvana uspomena na jednu lepu pricu o entuzijazmu grupe inzenjera koja se borila godinama da napravi fabriku motocikala.

U dosta je dobrom stanju, ali, naravno, fale poneki delovi.

Molim forumase ako imaju, ili znaju nekog ko ima, ili poznaju nekog ko poznaje nekog ko ima po koji delic od TMZ-a, da mi dojave.

Resio sam ovog mog da dovedem u originalno stanje! Licne zabave radi
Korisnikov avatar
SLOBA

Pridružio se: Čet Okt 14, 2010 9:00 pm

Re: TMZ 50 SL

Postod Rekord E1 » Sre Apr 26, 2017 10:11 pm

Slika
Lep,lep,nema šta :thumbup:
Korisnikov avatar
Rekord E1

Pridružio se: Sre Jan 22, 2014 8:25 pm
Oldtajmer: Opel Rekord E1
Opel Commodore C

Postod SLOBA » Pet Apr 28, 2017 10:25 pm

pa, nije jos bog zna kako lep, ali bice... napredujem polako.

Ustvari, motorce je u veoma dobrom stanju sa obzirom na godine. I prilican je raritet, pa je po meni vredan truda.

Slika

Ovo je hrom na rezervoaru mopeda starog skoro 60 godina...

Slika
Korisnikov avatar
SLOBA

Postod SLOBA » Sub Maj 06, 2017 9:12 pm

Za pocetak, osposobio sam ga i doveo u vezno stanje. Izmenjao sajle, predihtovao, sredio karburator, rucke, kocnice. Podmazai, ocistio itd...
Slika
motorce lepo radi, pali na po pedale (nema kurblu...), vozimkao sam se malo sa njim da me mine zelja...
A sada jurim dalje za delove.
Ima li neko sedište od starog APN-a, AOS-a, T-03 ili automatkika u dobrom stanju? Kao na sliki...
Slika
Korisnikov avatar
SLOBA

Povratak na Motocikli