Zaostali oldtajmer BMW 2002 71god

Zaostali oldtajmer BMW 2002 71god

Postod pilot autogas » Pet Sep 02, 2016 12:23 pm

Slucajno sam saznao da u okolini postoji jedan primerak bmw 2002 iz navodno 71god. Malo me je zaintrigiralo to pa Vas clanove foruma molim da mi kazete da me prosvetlite koliko nije mnogo da se to vozilo plati da bih ga vratio na tockove.
Vozilo je zapoceto da se restaurira ali je zbog bolesti vlasnika zapostavljeno i dugo sedi pokriven bez motora na njemu.
Ima li prostora u finansijskom pogledu da se prihvatim tog posla jer nemam prestavu sta me ceka i koliko ce me kostati zato pomozite savetima a ja cu to pokusati da slikam da imam prestavu u sta se upustam. Unapred hvala.
Korisnikov avatar
pilot autogas

Pridružio se: Sub Maj 21, 2016 8:00 pm
Oldtajmer: renault 9 iz 1982
austin 1.3 iz 1972

Re: Zaostali oldtajmer BMW 2002 71god

Postod Dfast » Sub Sep 03, 2016 5:31 pm

Nema tu pravila, retko kad je to stvar trzista jer jedino trziste odredjuje realne vrednosti. Roba vredi onoliko koliko moze da se proda.
U svaku restauraciju treba uloziti puno truda i novca. Licno nisam video puno primera kod nas da se to ekonomski isplatilo, obicno je tu ulozeno vise i truda i novca nego sto je moguce kasnije dobiti nazad. Upravo zato je to hoby za entuzijaste koji ne mare previse za isplativost. Sa te strane gledano uvek je bolje kupiti vec sredjen primerak nego ga licno sredjivati.

Druga je prica za ljude koji imaju podsku u smislu licnih servisa i ljudi koje rade upravo u toj struci, njima je taj posao verovatno mnogo laksi.
A sto se tice konkretnog modela, prvo slike da se vidi da li je kompletan, sta sve fali i sta sve treba da se radi pa onda mozda i bude nekih uopstenih procena.
Korisnikov avatar
Dfast

Pridružio se: Sre Avg 28, 2013 1:02 pm
Oldtajmer: Mahindra CJ3-b 1968
Gpw 1945

Re: Zaostali oldtajmer BMW 2002 71god

Postod beogradski_fantom » Pon Dec 05, 2016 4:55 pm

Sve zavisi u kakvom je stanju. Ako je tacno to sto kazes, radi se verovatno o komadu koji nikada nece biti sastavljen. Cak ida ga dobijes dzabe trebace ti najmanje 3-4.000 samo da ga dovedes u neko operativno stanje. Bilo kakvo dalje sredjivanje ume da predje 2 puta tu cifru a i mnogo vise. BMW kosta, narocito danas kada delova za 02 vise skoro i da nema. Znam jer sam se i sam veoma srastveno zamlacivao sa jednim takvim iz 1971. Dvojka sredjena moze da vredi puno ako je sredjena, medjutim, to zahteva originalnost i detalje kji kostaju isto toliko.
Korisnikov avatar
beogradski_fantom

Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 11:52 am

Povratak na BMW