Ford Gpw 1945

Re: Ford Gpw 1945

Postod UmetnostNaTockovima » Ned Jul 03, 2016 1:08 am

Kad to bude, zovi da ga vidim, da svedocim vaskrsenju legende, ako si u BG ili okolini. Rado bih pomagao. Mogu da ponesem crtez Vilisa za tebe, vlasnicima oldtajmera uvek ucinim za cenu....
Izradjujem crteze vaseg ili automobila iz vasih snova po narudzbini. Kontakt u inbox!
Korisnikov avatar
UmetnostNaTockovima

Pridružio se: Sre Dec 23, 2015 8:18 pm
Oldtajmer: Trenutno nemam vozilo u vlasnistvu, automobili snova -1959 Cadillac Series 62 Convertible i 1955-58 Bel Air

Postod Dfast » Sub Sep 03, 2016 9:58 pm

Pozdrav svima,
Da malo osvezim temu, karoserija je konacno uradjena, bilo je malo vise posla nego sto sam planirao a rezultat onako, moglo je i na oko bolje ali za ono sta ovaj jeep treba da predstavlja bice to sasvim ok.

Prvo postavljanje karoserije na sasiju da bi se podesile rupe za srafove u podu. Profili na podu su zamenjeni novima, pod okrpljen i sa gornje strane tako da je trebalo probusiti nove rupe i sve lepo centrirati.

Slikaimage share

Slikaupload pic

Slikapost a picture

Kako je pod izvaren punim varom, doslo je do male deformacije tako da sad pod nije idealno ravan. Ali ok, danak neiskustvu, covek se uci dok ziv.

Slikaimages hosting

Slikaimage hosting

Zatim je na red dosao zadnji levi kraj, koji je nekad ranije bio udaren pa ispravljen ali nedovoljno. Kada sam ga stavio na sasiju videh da tu jos uvek fali nekih par centimetara. Nista, idemo dalje seci, vari , krpi..

Slikascreen shot on windows

Ovde se vidi koliko je u stvari nabijen,

Slikaphoto sharing websites

Posle malo rada, cukanja , peglanja i par zakrpa , stvar je dovedena na prihvatljiv nivo.

Slikafree upload

Slikafree upload pictures

Kada sam poceo da radim ovaj jeep imao sam dilemu, da li da peglam sve do maksimuma i da na kraju dobijem sto priblizniji rezultat fabrickom ili da jednostavno ustedim sebi muku i lepo pregitujem sve neravnine. Vremenom svatih da i nemam previse strpljenja da sve to cukam do iznemoglosti i da na kraju ipak opet koristim par kila gita da bi ti bilo prihvatljivo. Druga stvar, danas je moguce kupiti potpuno novu karoseriju, odes platis i gotovo. Ali to je ona nova savrsena karoserija ispod prese, gde je tu originalnost, gde je tu sve ono sto je ovo vozilo prezivelo i dozivelo. Sa 32 godine sluzbe u raznim armijama to ipak treba biti nekako vidljivo. Ova moja cak ima i jednu rupu od metka koji sam ostavio otvorenu. I to je u stvari razlog zasto sam bukvalno sve neravnine, varove i ostale rupe ostavio, sve sto sam zatekao na karoseriji isto cu ostaviti. Za razliku od standardnog, ovaj ima drzace vezica za ceradu svuda okolo, ima nosace celih prednjih vrata, i to sam ostavio na njemu.

Zatim sam zastitio sve spojeve nekom gumom, to je vec nesto korisno jer je jeep uvek izlozen vlagi. Ali smirglanje te gume posle je prilicno bolno.

Slikaimg hosting

Ovde je fotka poda s donje strane, taj deo je prosao bez problema svi profili su novi i lepo uklopljeni, ali sam na kraju zazalio sto sam donji pod zalio plastobitom. Nije to bilo potrebno a i estetski gledano mnogo bolje je izgledalo bez toga.

Slikaupload pic

Slikaimage hosting 10mb limit

Zatim sam bacio jednu ruku spric gita, cisto da dobijem onaj fini i ugladjni osecaj ispod ruke posle smirglanja. Posle toga nakaceni su svi elementi karoserije, rukohvati, nosaci arnjeva, vetrobrana, vrata i onda farbanje.

Slikaimage upload no limit

Slikaadult image upload

Jedan od razloga zasto sam sve nakacio pre finalnog farbanja je i farbanje samih srafova. Ukoliko se sve parcijalno farba, nakon montaze svi ti srafovi ostaju neofarbani sto mi je nekako previse sareno. A ako se samo srafovi farbaju onda se i ostete prilikom montaze. Ipak ovako nije lose, ispod svih ovih delova nanet je sloj farbe tako tako da je karoserija potpuno ofarbana.

Ofarbah i sedista,

Slikaimage upload

Na kraju, ispalo je kako je ispalo. Farba je jos uvek sveza na ovim fotkama, negde sam malo preskocio, negde je tanje negde deblje ali sta je tu je, definitivno bolje radim mehaniku nego farbanje :D . Kada se sve stvari nakce bice to kako treba.

Slikaimage hosting sites

Slikascreenshot program

Slikaphoto host

Toliko za sada, na redu je farbanje haube, krila i prednje maske ali mi je ponestalo farbe :D . Moram prvo to da narucim pa idemo dalje... redom.

Pozdrav
Korisnikov avatar
Dfast

Pridružio se: Sre Avg 28, 2013 1:02 pm
Oldtajmer: Mahindra CJ3-b 1968
Gpw 1945

Postod nikola_n » Čet Sep 08, 2016 10:23 pm

Pozdrav, prava stvar sto ne koristis kit,vidim ima na karoseriji neravnina a i kako bi inace kad je to korisceno mnogo decenija. Na nekim jeepovima zaliju karoseriju sa preko 20kg kita,da da.I stvarno dobije se savrsenstvo pravih linija.Ali to gubi na drazi jer se ne vidi autenticnost koriscena karoserije tokom vremena.Nemoguce je naci karoseriju koja je originalna a pravih linija .Najbolje resenje koje po meni i jedino pravo jeste rucno cekicem ispeglati te neravnine.Takodje mogu i da se nadju i majstori koju su odlicni za taj posao ali tu dolazi do cene tog rada.Radni sad je ubitacan po dzepu.Sto se tice varenja, svaka karoserija koja je varena je i na kraju izkrivljena, nemoguce je ma koliko bude majstor vodio racuna da bar malo ne povuce na neku stranu.
Korisnikov avatar
nikola_n

Pridružio se: Sre Jun 23, 2010 1:09 pm
Oldtajmer: 3 X JEEP WILLYS MB 2 X FORD GPW WILLYS CJ 3A

Postod Dfast » Sub Sep 10, 2016 10:18 am

Probao sam, tj krenuo lagano da peglam cekicem ali nije ovde u pitanju automobilski lim 0.8mm nego je oko 1,5mm. Treba tu i snage i vremena, a i iskustva da bi se to sve ispravilo. A sve su to neravnine iz exploatacije vozila, to je bila teretna mazga za sve prilike i niko nije tu preterano vodio racuna o izgledu a to i treba da se vidi.
Sto se tice varenja, pa sve dok sam vario tackasto nije bilo nekog znacajnog povlacenja ali kad sam krenuo pun var onda je povukao. Mada ni to nema veze jer taj srednji profil gde je najvise povukao, je ispod sedista i malte ne se ne vidi.
Sto se tice limarije, narednih 30 godina nece tu biti problema. Jedan sloj epoxy farbe ispod i dva sloja odozgo, nema gde on da mrdne :D .
Korisnikov avatar
Dfast

Gpw 1945

Postod Dfast » Sub Maj 06, 2017 11:42 pm

Da osvezim malo temu sa novim fotkama, radilo se malo u medjuvremenu.

Kako ide sklapanje tako se preostali originalni delovi ciste i prefarbavaju...

Slikafree uploadcertificity.com

Slikaimagecertificity.com
Poklopac ratnog svetla, fordov, primetih tek dok sam ga cistio.

Slikaimage hosting websitescertificity.com
Zastitini lim diname, takodje originalan , bio je prilicno zguzvan i ispucao ali ga povratih nekako...

Slikagif uploadercertificity.com
Kucista zadnjih lampi;

Slikaupload jpgcertificity.com
Ovo su kuke pojaseva za vozaca i suvozaca. Pojasevi sa ovim kukama kostaju 150evrica, zamantalo mi se kad sam video cenu. Uglavnom kuke imam a repro pojaseve uzeh za neku sicu pa i sam ih iskombinovao;

Slikaupload imgcertificity.com
Sarka na haubi tokodje sa fordovom oznakom, difinitivno je sve osim karoserije fordovo. Cak sam i na nosacu rezervnog tocka nasao frdovu oznaku ali je nisam uslikao;

Slikapost a picturecertificity.com
Hauba ofarbana u temeljnu;

Slikascreen shot windowscertificity.com
Kuku sam takodje montirao, nije originalna WWII ali je odgovarajuca posleratna;

Slikaphoto hostingcertificity.com
Zatim farbanje u sivo maslinastu, mada mi je hauba pala posle farbanja :mrgreen: , tako da sad imam neke tackice po haubi kao da je po njoj macka hodala, ali nema veze uklapa se u trenutni imidz :D ;

Slikagifs uploadcertificity.com
Rezervni tocak,

Slikaimage url uploadcertificity.com
Ovo je pokusaj ciscenja rezervoara, elektroliza u dva dana ali slaba vajda. Trunje koje je unutra gotovo je nemoguce izvuci zbog unutrasnje pregrade. Isto tako zbog pregrade elektroliza je cistila samo jednu polovinu rezervoara dok je druga ostala prljava. To sam utvrdio kasnije kada sam ga otvorio. Dovod goriva je bio zacepljen, a i cep za ispustanje nije bilo moguce odvrnuti. Uglavnom rezervoar ostaje otvoreno pitanje trenutno, sredjivanje postojeceg ili kupovina novog, videcemo.

Slikaupload gifscertificity.com
Ovo je maketa na polici za alat koja je do skora sluzila kao motivacija za nastavak radova; ;)

Slikaimage hosting gifcertificity.com
Zadnji kraj sa sve reflektorima i svetlima,

Slikaimgurcertificity.com
A zatim je po prvi put u formi vozila, nakon oko 40 godima ugledao svetlost dana :clap:

Slikaimage upload no limitcertificity.com
Ima tu jos posla, kao sto pomenuh, instalacija zaa gorivo nije kompletna, eletro instalacija tek treba da se poveze, satovi na kontrol tabli da se postave, i sva ta fina podesavanja kvacila, kocnica, poluga i sajli, zatim dotezanje svih mogucih srafova...

Slikaimage hosting free no registrationcertificity.com
Vetrobran imam ali tek treba da se kompletira;

Slikafree upload picturescertificity.com
Vetrobran je modifikovan u JNA da bi mogla da se postavi zimska cerada, koja ima i bocne stranice sve sa vratima. Ne znam ko je to prvo uradio ali videh na netu da su francuzi to imali na svojim verzijama. Dodati su limovi sa strane vetrobrana i odozgo gde se uvlacio onaj valjkasti deo ruba cerade i to je sluzilo kao dodatno ojacanje i dihtovalo je unutrasnjost kabine. Jedan krak vetrobrana je pukao ali valjda cu to nekako resiti.

Slikapic hostcertificity.com

Slikafree picture uploadcertificity.com
Uglavnom malisan je sve kompletniji i cini mi se i sve zadovoljniji, a upravo treba da proslavi 72 rodjendan :) .

Pozdrav
Korisnikov avatar
Dfast

Gpw 1945

Postod Pavle » Ned Maj 07, 2017 5:31 pm

:clap:
Korisnikov avatar
Pavle

Pridružio se: Sre Nov 11, 2009 12:12 pm

Postod Sasha » Ned Maj 07, 2017 8:24 pm

:thumbup: :thumbup:
Korisnikov avatar
Sasha

Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 11:24 pm
Oldtajmer: .....................................
1972. Gt 1600 Junior
1974. Alfa Romeo Bertone Gtv 2.0
1982. Alfa Romeo Gtv 3.0 v6
1985. Alfa Romeo Gtv 2.0

Postod Sale NS » Pon Maj 08, 2017 10:56 pm

Oooo pa odlicno isprade, svaka cast! :clap:
Every single day, from dawn till dusk, you a find things to touch the heart and soul..Bmw A Way Of Life.
Korisnikov avatar
Sale NS

Pridružio se: Pon Okt 05, 2009 9:54 pm

Postod Dfast » Sre Maj 10, 2017 7:49 pm

Hvala, hvala, malo se oduzilo ali tako to ide. Finale tek sledi, ono fino uklapanje I stelovanje. Kad to bude gotovo, odvojicu jedan od dana samo za sebe, laganice voznja u prirodi po lepom vremenu. Zasluzili smo obojica, a nadam se uskoro.

Pozdrav
Korisnikov avatar
Dfast

Gpw 1945

Postod nikola_n » Sub Maj 13, 2017 3:43 pm

Vec se nazire kraj, slagao si nas, vec je on vozen vidim military gume su vec zaprljane. :lol:
Korisnikov avatar
nikola_n

Postod Dfast » Sub Maj 13, 2017 7:32 pm

Jeste provozan dok je bio samo na sasiji cisto radi probe ali prava voznja tek sledi,

dve fotke odozgo

Slikauploadimagecertificity.com

Slikaupload gambarcertificity.com
Korisnikov avatar
Dfast

Gpw 1945

Postod Dfast » Ned Maj 21, 2017 10:18 am

Stigla je instalacija, a i rezervoar, :D

[url=htt ://postimg.org/image/qfw4eqt6j/]Slika[/url]free image upload

Slikaphoto sharing websites

Slikagif upload

Pozz.
Korisnikov avatar
Dfast

Gpw 1945

Postod nikola_n » Pet Maj 26, 2017 9:23 pm

Koliko si platio WOA 6797,i iz koje prodavnice naruceno.Da imam reper kad uporedjujem sa ostalim prodavnicma. Retko ko narucuje nov,jer je dosta skup.Obicno se taj deo krpi od nekog starog.Na ni jednom nisam jeepu naisao da je u dobrom stanju.Godine su ucinile svoje.
Korisnikov avatar
nikola_n

Postod Dfast » Sub Maj 27, 2017 1:50 pm

Otvorio sam stari rezervoar i kad sam video kakav je iznutra i preracunao koliko mi treba da ga sredim i da to nije to, jer uvek moze da procuri, odlucih se za nov.
Nisam obratio paznju na oznaku, vidim sad da postoje dva broja WOA 6797 i WOA 6618, a ne znam u cemu je razlika jer su oba sa sirokim cepom za noviji tip.

Uzeo sam ga ovde,

http://www.jemax-jeeparts.nl/producten/ ... -fuel-tank

cini mi se da je bio poslednji jer nije vise na stanju, tu sam uzeo i filter i instalaciju, a platih ga kao i kod Neiske & Pinn-a.
Stari rezervoar cu polako ali kvalitetno da sredim, ali kad zavrsim kompletiranje dzipa, pa neka stoji u rezervi.
Korisnikov avatar
Dfast

Gpw 1945

Postod Dfast » Pon Sep 04, 2017 12:15 am

Malo novih detalja,

Montiran rezervoar,
Slika

montiran filter,
Slika

ali nikako nisam uspeo da ga zadihtujem kako treba. Prvo je cureo na sve strane, zatim sam stavio teflon traku pa je bilo ok. Ali preko noci povuce vazduh i onda verglanje ujutru pa bi na kraju opet krenuo da zeza.

Na kraju sam ga premostio a do daljneg neka sluzi kao ukras.
Slika

Slika

Zatim instalacija, ti je sve bilo ok manje vise, dodati su ekstra zmigavci i rucica;
Slika

Slika

Slika

Slika

Ubacio sam malo ekstra kablova za masu ne bi li sveo masu na par tacaka na karoseriji. Deluje malo neuredno ali sredicu to vec kasnije;
Slika

Karburator mi je malo visi nego sto bi trebalo. Moracu da spustim ovaj sesiric za jedno 1cm jer mi kaci haubu kada je zatvorim.
Slika

Provozan malo po njivama i sumama jedno 8milja. Zena nesto snimala telefonom al bolje da ne kacim to :D
Slika

Ovde je vetrobran montiran ali stakla jos nisu jer sam ih ulepio silikonom pa nije dobro ispalo, ipak ce morati gumeni keder da se stavi.
Slika

Slika

Slika

Mehanicki je gotovo kompletan, na kraju ostaje jos malo estetskih detalja, da se poprave sve ogrebotine, pa ce biti i malo boljih slika ;) .

Pozdrav
Korisnikov avatar
Dfast

Gpw 1945

Postod nikola_n » Čet Sep 07, 2017 4:19 pm

Dosta ulozeno u jeepu.Neki jeepovi na ebay.de nisu toliko uradjeni kao ovaj.Da ti malo dam opet podstrek. Potrudi se oko filtera goriva, moze se to resiti, kad imas te elemente nek i funkcionise kao fabricko.A da, za instrumente kad si vec toliko sve uradio, i to zameni, nabavi originalne one instrumente.Tu si mnogo pogresio sa onim replikama ,i to po meni mnogo losim.Nisi trebao takve da kupujes. To kvari mnogo autenticno stanje.Kazem, steta kad je ovoliko ulozeno da to ne bude original.Mislim konkretno na brzinomer, pritisak ulja i ampermetar. https://www.facebook.com/pg/Jeep-willys ... 5927939449

Od aprila 1945g. je isla kovana kuka .I svi kasniji cj jeepovi su je nosili.I ta se moze se naci kod nas .Mada ovo je fordic i gledaj naci F . https://www.facebook.com/26822940985910 ... =3&theater

Odlican odabir mesta i izgled zmigavca.
Sve u svemu uspesno obnovljen jeep. :clap:
A za go devil motor nije potrebno komentarisati :thumbup:
Korisnikov avatar
nikola_n

Postod Dfast » Čet Sep 07, 2017 5:33 pm

Hvala Nikola,
istrumente imam originalne, ali je to pipljiv posao pa moram polako da ih sredim. U glavnom fokusiracu se na brzinomer prvo, pa redom. Ima tu jos posla, mislim na vetrobran koji je takodje zahteva puno vremena kao uostalom i sve ostalo. Nisam jos uspeo da skinem staru rucicu rucne kocnice. Da bi se izvukla mora da se izvadi osigurac koji je skroz iza istrument table, a ne ide, zapeko' je iako nema vidljive rdje nigde. Uglavnom imam novu sajlu koju treba da stavim. Ima tu jos sitnica pocev od strafova i ogrebotina pa na dalje. Nosac kanistera je bio ranije varen pa sad ne moze da primi kanister, moram i njega da skinem da da ga nanovo prosecem i izvarim. Filter cu svakako resiti samo nisam imao strpljenja.

Uglavnom, svratio sam pre par nedelja do Vlasinskog jezera i prodjoh kroz Surdulicu. Pa tamo svaka kuca malte ne ima teresko vozilo ili kamion. Svi rade sa drvima, kampanjola, pincgauera , gaz-ova koliko volis. Mislim da je to gradic sa najvise terenskih vozila u Srbiji. Videh i Tam-ove 110/150 ma ima svega. Izgleda da vam je neki vojni otpad bas blizu. Gore na jezeru vojnih camaca koliko hoces :) .
Nisam imao vremena, klinci i zena mi ne daju da mrdnem ali videh i da ima puno prikolica od kampanjole. Uzeo bih jednu za ovaj moj dzip, pa ako imas neku informaciju javi koliko se krecu sa cenama.

Hvala na komentaru , izgleda da malo ljudi posecuje ovaj forum u poslednje vreme.

Pozdrav
Korisnikov avatar
Dfast

Gpw 1945

Postod Kabe » Sub Sep 23, 2017 11:09 pm

Nije blizu otpad nego je citav zivot vladala nemastina, tuga, cemer i jad. Kao sto je to i sad. Jedini nacin da se prehrane porodice bio je u tome da se obezbedi neki: "Dodz", "Dzems" i ostali jos 70tih i 80tih, kako bi se "drvarilo" i spajao kraj sa krajem. Zatim su dosli "Zilovi", "Dajcovi", pa kao moderna 150ke i 110ke. GAZovi su sluzili kao prevozno sredstvo u seoskim krajevima, a "Pinc" kao to isto, ali i kao sprava za drvarenje iako tovari tek koji metar ogrevnog drveta. To vazi za citavu "brdsku" juznu Srbiju.

Sve pohvale jos jednom za energiju. Pratim od pocetka razvoj situacije...
ОПРЕМ ДОБРО!!
Korisnikov avatar
Kabe

Pridružio se: Čet Jul 16, 2009 2:52 pm
Oldtajmer: Honda Civic EJ6

Postod Dfast » Ned Sep 24, 2017 8:58 pm

Hvala Kabe na pohvali i komentaru. Moje opazanje je bio vise u pozitivnom kontekstu, jer meni licno je drago kad vidim da se sva ta stara vozila jos uvek koriste i sluze svrsi kojoj su namenjena.
To isto tako znaci da postoji i odrzavanje tih vozila te se neko iskustvo i strucni savet moze naci. Velika vecina tih bivsih vojnih vozila je zavrsila u livnicama, tako da je ovo samo plus.
Sto se tice nemastine, svaki kraj ima svoju pricu i nazalost nigde nije lako. Ja imam neku svoju filozofiju ali uvek se ugrizem za jezik jer cesto ne budem shvacen na pravi nacin.
Ista stvar je i sa ovim dzipom, vrlo je tesko objasniti motive restauracije jednog prevazidjenog vozila a tek kad kazem da ga radim za sebe, nikome nista nije jasno.

Pozdrav
Korisnikov avatar
Dfast

Gpw 1945

Postod Kabe » Pon Sep 25, 2017 2:00 pm

Nema nikakvih problema. Znam da si zeleo da pohvalis to sto vidis. Sa jedne strane i jeste za pohvalu i divljenje svih nas koji uzivamo u pomenutim modelima, dok sa druge (realnije strane) i nije bas. Vecina tih vozila bi da smo u nekom pravom sistemu trebala da bude kod ljubitelja kao sekundarno ili tercijalno vozilo u punoj nezi, ili u nekom muzeju. Nazalost, ova vozila su godinama pod torturama i raznim teskim uslovima eksploatacije. Retko koji ima originalne delove na sebi, a o motorima da ne pricamo. Kod vecine su swapovani dizeli iz Mercedesa zbog rentabilnosti i mogucnosti odrzavanja.

Kako bih ti "slikovito" pokazao o cemu govorim, ovde imas jedan klip. U pitanju je moj komsija:

https://youtu.be/OB9FN5hTHcI

Kada je rec o motivima restauracije, ja bih rekao da njih opisuje jedna lepa rec - LJUBAV :)
ОПРЕМ ДОБРО!!
Korisnikov avatar
Kabe

Pridružio se: Čet Jul 16, 2009 2:52 pm
Oldtajmer: Honda Civic EJ6

Prethodni

Povratak na Automobili članova