[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4539: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4541: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4542: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4543: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
Oldtajmeri | Forum • Pogledaj temu - Opel Rekord C 1966

Opel Rekord C 1966

Opel Rekord C 1966

Postod Yooalexandar » Sub Sep 28, 2013 2:22 pm

Red je da predstavim mog ljubimca...u pitanju je Rekord C 1966 godiste ,deda je prvi vlasnik uzeo ga je iz Nemacke,pa preko Autotehne iz Slovenije ga je preuzeo i uvezao ovde 25.9.1966. godine.bas ga je cuvao tako da imam prospekt Rekordov sa sajma,uzeo ga je pre nego sto je izlozen na sajmu u Beogradu,cak na papiru pise datum 1966 godine i pise model 1967 ..elem ima motor 1700ccm benzin i menjac trostepeni (i rucna i menjac su na volanu) kasnije ubacuju prvo 4 stepena gore i onda prebacuju i menjac i rucnu da kazem na normalno mesto ...generalna mu je jednom radjena i to pre 20ak godina ,ali nije busen u fabrickoj je meri,stajanje je uradilo svoje,enterijer se pocepao sav,matirala je boja...tako da sam resio da ga sredim koliko je to u mojoj moci..evo slika kako je izgledao na pocetku..bice malo vise slika ali ajde otom potom...

Zatim smo resili da ga osvezimo ,pomisao je bila da dodje neki veci cih od omege tipa 2.2 ili 2.4 da se stavi menjac dole,getrag menjac,druga boja,ali hvala Bogu odustali smo od toga :)

enterijer smo krenuli,pod je bio zdrav posto je bio radjen pre neki isto 20ak godina...

Sediste

novi sundjeri ,ali smo zadrzali zice (par njih smo morali da povarimo)

sredjene fabricke felne

ispolirao sam koliko sam mogao ratkapne i prstenove

pocetak radova na motornom prostoru

Poslednji put menjao Yooalexandar dana Sre Jan 15, 2014 2:11 pm, izmenjena 2 puta
Korisnikov avatar
Yooalexandar

Pridružio se: Sre Jul 11, 2012 6:56 pm

Re: Opel Rekord C 1966

Postod Yooalexandar » Sub Sep 28, 2013 2:28 pm

zatim sam uzeo da sredim masku (ispolirana i osvezena)

nabavio sam extra stakla za farove ,takodje sam polirao i osvezio

finalno stanje

evo kako su ispala sedista

stavljeni kederi

na gepeku
Korisnikov avatar
Yooalexandar

Postod Yooalexandar » Sub Sep 28, 2013 2:34 pm

Zatim je na red dosao Karburator
Pre:

Posle:reparirao ga je covek iz Solex-a blizu Sava Centra ,i promenio je sve dihtunge,membrane ,dizne,zastitio srafove,cak sam dobio i garanciju 6 meseci za rad :)

zatim uzete Bosch svecice

na red je dosla instrument tabla,stara je bila naprsla odavno

poredjenje

Korisnikov avatar
Yooalexandar

Postod Yooalexandar » Sub Sep 28, 2013 2:39 pm

evo kako je ispao enterijer

zadnja klupa

prednja sedista

konacno posle dosta radova enterijer,farbanje itd...prosle godine je registrovan i ovo je prolecno pranje posle duge zime :)

motorni prostor

zatim stavljen radio

Korisnikov avatar
Yooalexandar

Postod Yooalexandar » Sub Sep 28, 2013 2:44 pm

dosta sitnica se uglavnom radilo i jos treba...

pitao sam se zasto ne vraca gas i nece da dodaje kako treba

stavljena druga poluga gasa

na proslim slikama lajsna na haubi bas nije bila u ravni za bocnim lajsnama,tako da su stavljeni novi distanceri :

nabavio sam rezervnu gumu koja je bila smirglana,farbana ,lakirana,imao sam i 5 par (prsten i ratkapnu) tako da ovako stoji u gepeku..

evo jos nekih slika:

Korisnikov avatar
Yooalexandar

Postod Yooalexandar » Sub Sep 28, 2013 2:47 pm

Takodje je statirao u jednoj Italijanskoj seriji sa radnjom u 70im godinama

takodje sam nabavio par maskota da kazem :)

i Commodore A GS/e da bude u kolima :)

Korisnikov avatar
Yooalexandar

Postod Yooalexandar » Sub Sep 28, 2013 2:50 pm

Enterijer

prva duza voznja da kazem :P od Zemuna do Batajnice posle ko zna koliko godina

evo i snimak od ranije jos
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... V1sVYQMpL8
Korisnikov avatar
Yooalexandar

Postod Yooalexandar » Sub Sep 28, 2013 2:55 pm

malo detalji

ima jos posla ali najteze je proslo...sto se tice motora:

dobro poznati Cih motor (koji se moze naci i u omegama,asconi itd..) 1.7 koji smo hteli da menjamo,posle provere kod majstora slozili smo se da ga ostavimo zato sto je u dobrom stanju samo treba da se odradi servis...kompresija mu je merena i imao je 11 na sva 4... nismo radili sve odjednom,nego vremenom tako da je spisak ovakav na kraju otprilike....
novi delovi:
Razvodnik
Platine
Dihtung cilindra
At ulje
Ulje u menjacu
Servo cilindar nov od novije astre ali ima isti oblik kao i fabricki
Plocice
Ulje+filter ulja+cep ulja
Grana auspuha
Dihtung glave-izduvni+ dihtung na cevima auspuha +gumice za auspuh
Bobina
4 svecice
Zasticene instalacije
Silikonski kablovi za svecice
Akumulator
Antifriz i tecnosti
Takodje stavljen karburator i njegov servis...
mada je odradjeno jos dosta stvari,ovih se za sada secam ( i sto sam zapisao)

i za sam kraj prva voznja dede u rekordu posle ko zna koliko godina

eto izvinjavam se na dosta slika,dosta toga je jos u planu tako da su mi vase kritike,predlozi i pohvala dobro dosli...koga sta zanima nek pita slobodno...

Veliki pozdrav!
Korisnikov avatar
Yooalexandar

Postod manta75 » Sub Sep 28, 2013 4:14 pm

super mašina za kuliranje i čuvanje :thumbup:
Korisnikov avatar
manta75

Pridružio se: Pon Feb 06, 2012 8:13 pm
Oldtajmer:

Postod Sasha » Sub Sep 28, 2013 4:43 pm

Dobrodošao na forum, super predstavljanje :thumbup:
Slika
Korisnikov avatar
Sasha

Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 11:24 pm
Oldtajmer:

Postod MRGUD » Sub Sep 28, 2013 8:14 pm

Super auto uzivaj u voznji :thumbup:
Slika
Korisnikov avatar
MRGUD

Pridružio se: Ned Sep 19, 2010 11:32 pm
Oldtajmer:

Postod sErGiO » Pon Sep 30, 2013 8:31 am

Lepo je što ste ga vratili u život i još lepše što ste odlučili da ipak ostane originalan.
Korisnikov avatar
sErGiO

Pridružio se: Pet Apr 16, 2010 12:18 pm
Oldtajmer:

Postod Yooalexandar » Pon Sep 30, 2013 10:01 am

@Manta75 hvala Bole !
@Sasha hvala druze
@MRGUD hvala!
@sErGiO slazem se,srecom izabrali smo bolji put posto je bio kompletan sto se tice delova,samo nabavljamo neke delove koji su u boljem stanju,a svako moze da budzi auto drugim delovima...

pitanje jedno posto je volanu ispucala boja sa strane,da li plastificirati ili uzeti parce koze pa uvijati ?
Korisnikov avatar
Yooalexandar

Postod stranac u noci » Pon Sep 30, 2013 11:10 am

Kad sam isao u srednju, jedan isti takav je bio isteran u dno nekog dvorista, da propada. Ni tada, a ni danas, mi nije bilo jasno zasto se Opel, u medjuvremenu, tako srozao.
P.S. Svaka cast! :clap:
Samo mene slusaj i daleko ces dogurati!
Inzinjer za oblikovanje kupaca i proizvodnju novih potreba.
Korisnikov avatar
stranac u noci

Pridružio se: Ned Okt 07, 2012 1:00 pm
Oldtajmer:

Postod Yooalexandar » Uto Okt 01, 2013 11:31 am

@stranac u noci hvala druze! :)

Elem,danas je stiglo nesto delova od clana Oldvan ,stvarno je super lik za trgovinu i sve,ovom prilikom mu se zahvaljujem!evo slicica delova

toliko za sada..pozdrav!
Korisnikov avatar
Yooalexandar

Postod BgdChb » Uto Okt 01, 2013 9:15 pm

Pozdrav i od mene, svaka cast!! :thumbup: :clap:
Korisnikov avatar
BgdChb

Pridružio se: Pon Okt 10, 2011 2:08 pm
Oldtajmer:

Postod oldvan » Sre Okt 02, 2013 7:43 pm

Korisnikov avatar
oldvan

Pridružio se: Ned Avg 04, 2013 12:13 am
Oldtajmer:

Postod Yooalexandar » Čet Okt 03, 2013 12:28 am

@BgdChb hvala puno!
@Oldvan hvala,trudim se ,uvek ima detalja,tako da polako ali sigurno ,ispasce super na kraju :) pozdrav!
Korisnikov avatar
Yooalexandar

Postod asanin » Čet Okt 03, 2013 8:33 pm

Odlican je, svaka cast za trud koji si ulozio da ga sredis, pretpostavljam da nije bilo lako. :clap:
Korisnikov avatar
asanin

Pridružio se: Pet Mar 12, 2010 4:19 pm
Oldtajmer:

Postod Yooalexandar » Pon Okt 07, 2013 10:44 pm

@asanin hvala druze,pa sreca je da je imao 95% delova (ne racunam one kojima nije bilo spasa) limarija: imao je rdju iza farova i iza zadnjeg branika (pod mu je radjen pre jedno 15ak godina i lepo je bio zasticen):D tako da i oko toga nije trebalo nista,samo je prva boja matirala od stajanja i svega,ali uvek ima posla i osecam da ce tek biti kad krene da se cesce vozi da kazem,tako da jedno po jedno,krecu lagano estetski radovi samo tako da eto :)
Korisnikov avatar
Yooalexandar

Postod Yooalexandar » Čet Okt 10, 2013 2:39 pm

Pre neki dan ulazim u Garazu i vidim barica ispod ,gledam sta je sad,kad ono antifriz ,otvorim hladnjak i vidim prazan -zakljucak otisla vodena pumpa skroz (hvala Bogu da to nije bilo u toku voznje) odslepovao sam ga kod majstora taman da se uradi blagi servis...
-Nova vodena pumpa
-Antifriz
-Paknovi zadnji osmirglani,nisu jos legli posto su novi
-Ventili prekontrolisani
-zamenjeno ulje
-ler gas dostelovan

rezultat:

http://www.youtube.com/watch?v=E0Ji1FLK ... e=youtu.be
i evo kada sam ga pustio da odstoji malo 10ak minuta

http://www.youtube.com/watch?v=Nvef7R3P ... e=youtu.be

vodena pumpa:

imao sam kuciste filtera za vazduh od novijeg modela rekorda c koji ima filter za vazduh u sebi ,a moj original je bio samo sa mrezicom unutra koja se na svakih 10 000 kilometara sipa benzin unutra,malo odstoji i prospe se,tako se cisti..nabavio sam ga sa zadnjim delovima tako da je on sad opet na njemu :)

izvadio sam iz garaze staru dizalicu ne hvata bas najbolje ali probacu da popravim :)

takodje iz podruma sam izvukao 2 Metalne kantice pise JNA motorno ulje pa ce biti u gepeku ,vrv za benzin ili tako nesto...
naravno trebace da se osveze...

evo kako izgleda kad se digne hauba za sad:

i pitanje jedno posto su meni platine jos uvek,sta mislite o elektronskom paljenju? naravno opelovo sa Rekorda D 1.7...naravno staro bi sacuvao da uvek mogu da vratim na original...

toliko za sada pozdrav
Korisnikov avatar
Yooalexandar

Postod djape1977 » Čet Okt 10, 2013 8:31 pm

odlicna ti je tablica!

platine funkcionisu bez greske ako je razvodnik dobar, odnosno ako nema lufta u osovini i ako imas gde da kupis nove platine i kondenzator. moja lada je na svom originalnom platinskom paljenju i pali na "pola kljuca". sa druge strane, ako auto retko vozis, elektronsko paljenje ce ti omoguciti pouzdaniji start ali opet, ako razvodnik ima lufta i ako su losi konektori, pomerace ti dupe i stalno ce zezati. u najkracem, ako originalni razvodnik ima lufta pa vec moras da ga menjas, stavi elektroniku.
nemoj na silu, uzmi veci cekic
j***** auto bez kardana
Korisnikov avatar
djape1977

Pridružio se: Sub Okt 24, 2009 3:20 pm
Oldtajmer:

Postod Yooalexandar » Pet Okt 11, 2013 12:52 am

@djape1977 vrh je tablica kao da sam platio :D pali on na pola kljuca nego sam pricao sa Draganom bas,i sa par ljudi svi da kazem potenciraju el paljenje,bolje sagorevanje,rad motora,paljenje,manja potrsonja ,blago je jaci na gasu (sto je meni ne bitno ) tako da ajde jos razmisljam na tu temu pa cu videti sta i kako... za sad je super sa platinama tako da posto niej hitno necu za sad nista od proleca cemo videti sta i kako :)
Korisnikov avatar
Yooalexandar

Postod Yooalexandar » Sre Avg 06, 2014 1:09 pm

Pre svega da se zahvalim Popu-iz Obrenovca koji drzi otpad za Opele na pomoci kao i clanu GRiM_86 sa foruma OTS-a koji su mi pomogli da se Rekord osvezi jos vise... ovako duze nisam nista pisao,posle vodene pumpe,krenuli su opet da se cuju ventili,nikako da ih nastelujemo,a posto smo trebali da menjamo poklopac kartera (deda ga je pre 30 i kusur godina ulubio na ivicnjak,nije pustao,ali je uvek pokazivao ulje iznad crte,iako se tacno stavi) znacilo je da mora da se podigne motor,taman tad ajde da pogledamo kada se vec skida sta je dotrajalo,posto kada smo trebali da radimo kompresija je dosta dobra bila,tako da smo tada odustali od otvaranja motora,nego samo servis veci je uradjen..I lepo se ponasao,samo vremenom su krenule boginje da kazemo.. Pop je dosao po njega i odvezao ga za Mislodjin da se radi,voznju do tamo je uspesno obavio bez problema,i krenuo je da ga rastavlja ,da bi se culi da nisu bas sjajne vesti..naime 2 ventila gotova,bregasta postala okrugla,lamela pri kraju tako da smo trazili novo resenje sta raditi,tu sam ukontaktirao dosta ljudi,medju njima i Grim-a uspeli smo da najdemo komplet glavu sa bregastom i ventilima..ostatak smo nalazili usput tako da evo ponovni spisak delova :D

-Glava komplet sa ventilima,bregastom lezajevima + nov dihtung glave
-Karter+nov dihtung kartera,mrezica u karteru isto zamenjena
-Nosac motora
-Nov semering na radilici
-Nova pumpa za gorivo +Nov filter za benzin
-Rerarirana lamela,obradjeno zvono i zamajac
-Novo ulje +filter ulja
-Zupcanici uljne pumpe

ako sam nesto zaboravio dopisacu..
dok nisam stavio filter ,zapusio se bio karburator,sto sam primetio posto radi samo dok je automastki sauh ukljucen,skinem ler diznu vidim zapusena..onda sam zvao par servisa za karburatore,posto su imali bas bezobrazne cene,tipa OD 6500din da se samo ocisti vec repariran karburator i da se nasteluje,to je inace okej cena kada bi se ceo radio(a ovo od znaci uvek da ce ispasti jos vise)a za ovo ne bas posto je sve novo unutra (to je moje misljenje) uzmem skinem karburator,drugar ima zvucnu kadu,rastavim ga odnesem,ocistimo,produvamo sve kompresorom,vratim na mesto,sa caletom sam podigao ler cisto da se ne gasi,provozam ga nema vise gasenja posle sauha...stavim druge svecice,pripremim novu platinu i odem do Webera ovde u Zemunu i nastelujemo ga kako valja ...
Grima posetim sa vremena na vreme posto smo blizu,razmenimo koji deo ,cackamo malo njihovog coupe-a malo ovu moju limuzinu evo par slika prvog Rekord C skupa u Srbiji hahaha :D

posle toga kontakiram se sa drugom iz Autoslavije i resimo da ga slikamo i odradimo jednu pricu..zanimljivo je to da kada smo isli autoputem,mimoisli smo se sa jednim crvenim Rekordom C isto limo-2 vrata crvene boje sa crnim gepekom i crnim prugama,a vidjao sam ga bio i po Prvomajskoj,samo smo prokomentarisali da je ovo mimoilazenje 2 rekorda posle 20ak godina hahaha :D i imali smo dogodovstinu kada smo trebali da krenemo sa mesta gde smo slikali,na okretaj kljuca culo se samo klik-klip meni dobro poznat zvuk posto smo imali pre 2 kadetta c i jednog kadetta b ,znao sam da je odmah automat otisao..sta ces,malo ga poguramo za divno cudo niti smo ga zaleteli,odmah je upalio i krenuli smo kuci,kada sam stao ispred garaze probam opet da upali nece..nabavio sam alnaser sa automatom,namestio sam i pali na pola kljuca..pre neki dan sam ga provozao malo ,stvarno lepo ide,rupe ne oseca sve u svemu dobila je masina onaj zvuk kojeg se secam kada sam se vozio kao mali u njemu..ima jos da se radi,trebam lonac novi da napravim,auspuh je odradjen do lonca inace,prednji trap malo da nastelujem,ostalo mi je da nadjem 4 male L gumice sto idu ispod haube da mi konacno prednje lajsne budu u osi,trebam da povezem radio i jos neke sitnice,i onda krecu detalji,sve u svemu doveden je u pristojno stanje...
Ako vas zanima prica o Rekordu,kao i skorasnje slike ,to mozete pogledati ovde: http://www.autoslavia.com/rekord-prevozi-generacije/

Toliko za sada,saveti-kritike-pohvale su dobro dosle :)
Korisnikov avatar
Yooalexandar

Postod Rekord E1 » Sre Avg 06, 2014 7:45 pm

Rekord je odlican,svaka cast na trudu oko njega :thumbup: lepo je da ste otrgnuli deo automobilske istorije od zaborava.cuvajte ga,neka potraje jos toliko godina koliko je do sad :clap: pozdrav
Korisnikov avatar
Rekord E1

Pridružio se: Sre Jan 22, 2014 8:25 pm
Oldtajmer:

Sledeća

Povratak na Automobili članova