[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4539: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4541: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4542: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4543: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
Oldtajmeri | Forum • Pogledaj temu - Fiat 1600 cabrio 1962.god

Fiat 1600 cabrio 1962.god

Fiat 1600 cabrio 1962.god

Postod poske/55 » Ned Okt 20, 2013 11:55 pm

Koliko mladih ljudi moze da nadje sebi zanimaciju koja ce im drzati paznju godinama? pretpostavka je jako malo, ali ja sam imao srece da naletim na nesto sto ce mi sigurno okupirati paznju na jako dug period. :)

Ja sam jedan od srecnika koji ce svoju paznju posvetiti jednom autu koji je mnogo stariji od mene, a to je Fiat 1600 carbrio iz 1962. godine.
Vlasnik tog auta sam postao sasvim slucajno, a prica zvuci ovako: posto imam juga kog sredjujem i bio sam u potrazi za nekim felnama, moj otac se setio svog drugara koji ima nekog starog fiata i imao je neke felne na njemu pa bi mozda to moglo meni da igra ulogu za juga. Cuo se tata sa drugarom, i dogovori da vidim felne, na putu smo krenuli u neku pricu o tom autu i o tome kako je tog coveka celo tatino drustvo jurilo da proda nekome od njih taj auto, i napomene mi da pazim da se ne zaljubim u auto. Naravno moja prva pomisao je bila ma daj bre da se ja zaljubim u felne, pusti auto. Ulazim u garazu sa lampom u ruci a unutra gomila prasine koja lici na prelepog fiata, koji pokusava da da bar neki odsjaj svoje crvene boje ispod tragova dugogodisnjeg stajanja. Iste sekunde u meni krece da siklja krv, i da se bude ogromne emocije. Napravio sam krug oko kola uz drhtaje lampe koja mi je bila u ruci, felne nisam ni pogledao, samo sam izasao kao duh i rekao caletu : "Pitaj ga jel na prodaju?". Na tatino i moje odusevljenje rekao je da ce razmisliti pa ce nam javiti. To je bila teska agonija dok mi 2,3 dana posle toga uz lagano jutarnje ispijanje kafe sa drugarom, nije zazvonio telefon i cale mi rekao: "Kupio sam ti auto!", kao najveca budala prodrao sam se od srece u sred kafica :oops:
O samom autu ne znam puno, ali se trudim da saznam sto vise. Taj prijatelj ga je kupio 80ih ofarbao i ostavio u garazi polu sklopljenog kako i dan danas stoji
Slika
Slika
Sloj prasine i boja ispod
Slika
Slika
Slika
Hauba
Slika
Motor kolko sam ja uspeo da saznam je iz fiata 124 ali konstrukcijski skoro identican kao i njegov fabricki, znaci 1,6 , 2.bregaste.
Slika
Slika
Enterijer
Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
poske/55

Pridružio se: Ned Okt 20, 2013 10:40 pm

Re: Fiat 1600 cabrio 1962.god

Postod Borislav » Pon Okt 21, 2013 12:45 am

Svaka cast, lep auto. Verovatno pratis restauraciju Bracinog Fiata, to ce ti dosta pomoci u tvojoj restauraciji.
Korisnikov avatar
Borislav

Pridružio se: Pon Mar 08, 2010 12:38 am
Oldtajmer:

Postod poske/55 » Pon Okt 21, 2013 1:27 am

@Borislav Hvala, pratim temu i dodje mi kao velika inspiracija.

nastavljamo dalje sa pricom...
svi delovi koji nisu bili na kolima su doneti kod mene kuci, pa sam mogao neke od njih da ocistim i bolje proucim
koliko sam uspeo da saznam auto je jako neobican posto je u dizajniranju i izradi ucestvovalo dosta zvucnih imena kao npr braca maserati, pininfarina, i osca.
moj je fabricki bio verzija 1600s koji je imao haubu sa usisnikom sa strane, 4 brzine, zadnja vuca, napred diskovi, pozadi alu dobosi, glavcine sa 5 rupa, pozadi 2 odvojena elipsasta gibnja i jos hiljadu nekih zanimljivih stvarcica.

set Cromodora cd6 u dimenziji 14x6,5
Slika
Slika
i ratkapnice za njih
Slika
stop svetlo i okvir fara cisto da se vidi kako to izgleda kad je cisto :D
Slika
Slika

trenutno ni sam ne znam sta sve od delova fali, i u kolko losem stanju je auto, ali znam da mu treba jedna detaljna restauracija kakvu planiram da uradim.
svaka informacija, savet, predlog su od velikog znacaja :wave:
Korisnikov avatar
poske/55

Postod srdjo » Pon Okt 21, 2013 6:46 am

Praavi barnfind...srecno u restauraciji...:thumbup:
Korisnikov avatar
srdjo

Pridružio se: Pon Nov 30, 2009 8:42 pm

Postod djape1977 » Pon Okt 21, 2013 7:33 am

zaista si naleteo na redak i zanimljiv auto. za pocetak saznaj kako se zapravo zove. da li je to OSCA fiat 1600 ili sta je zapravo? taj auto nije izasao iz fiatove fabrike vec iz manufakture nekog od "karoserista".

mislim da je zapravo u pitanju ovo: http://www.powerful-cars.com/php/fiat/1 ... spider.php
Slika

sto se restauracije tice, spremi se da potrosis mnooogo para. koliko mnogo? bez 5.000e ni ne pocinji. ili ga uradi kako treba ili ga operi, slozi delove i prodaj.

mehanika ce biti manji deo problema, mada ti i tu treba neko ko dobro poznaje stare fiate sa zadnjim pogonom. ako te dohvate nestrucni i neiskusni majstori, ocekuj bisere tipa zamena zupcastog kaisa posle koje pukne blok. delovi nisu preskupi i generalno ih ima i u srbiji, zahvaljujuci jeftinijim velikoserijskim fiatima. opet, i tu ces se sresti sa nekim biserima tipa da karike odgovaraju od z101 a krstovi kardana od lade, dok su vodjice ventila i lezajevi radilice specificni za taj motor i tesko se nalaze. usput, skoro sam potpuno siguran da takav motor nije bio tu u originalu, vec motor sa bregastom u bloku, slican motoru iz tristaca.
ovako nesto
Slika

ili ako je bio zaista dve bregaste u originalu onda je bio ovakav
Slika

motor sa dve bregaste koji je ubacem je zapravo odlican upgrade i mogao bi jos da se doda 5 brzinski menjac, kad vec nije fabricka varijanta. s obzirom na to da 1962. nije postojao takav motor, ili nije bio tu u originalu, ili auto nije iz '62. godine. pogledaj http://en.wikipedia.org/wiki/Aurelio_Lampredi i http://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_Twin_Cam_engine

skini sa net-a ili kupi na e-bay service manual za fiate 1300/1500, 124 sport/spider, 1800/2300 jer je tvoj auto "kompilacija" tih modela.

karoserija je verovatno krpljena u vise navrata sto je generalno katastrofa jer kad se prosecan srpski limar dohvati auta, najcesce ga upropasti. slutim da je prethodni vlasnik, posle farbanja, zgadjen rezultatom, batalio auto. kad ga operes i izvuces na svetlo dana, videces sta zapravo imas.
detalji ce te kostati djavo i po! lajsnice, stopaljke, krov... opet, ili sve vrati na fabricko stanje ili nemoj raditi uopste.
nemoj na silu, uzmi veci cekic
j***** auto bez kardana
Korisnikov avatar
djape1977

Pridružio se: Sub Okt 24, 2009 3:20 pm
Oldtajmer:

Postod OMP » Pon Okt 21, 2013 9:37 am

sudeci po ovome ovo je fiat 1600 s cabrio

http://www.zuckerfabrik24.de/fiat/fiat1200S_2.htm

i ovaj motor bi trebalo da ide fabricki...118 B 000

Slika

sudeci po slikama sad je u njemu motor od 124ke samo pitanje dal je 1,4 ili 1,6, na glavi koliko vidim pise 124AC a AC je nosio samo 1,4 motore

u svakom slucaju lep i redak auto ali vratiti ga u fabricko stanje sto djape rece bice skupo i tesko a sem fabrockog izgleda, bar 99%, glupo je uopste raditi bilo sta drugo na ovom autu i upropascavati ga
- blog o istoriji automobilizma u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP

Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 4:16 pm
Oldtajmer:

Postod poske/55 » Pon Okt 21, 2013 12:55 pm

@srdjo Hvala, trudicu se max
@ djape po nekim mojim pretragama auto je 1600s jer su samo oni imali takav usisnik, originalini motor je po prici bio taj 1,6 sa 2 bregaste, pa ga je ovaj prijatelj kupio sa nekim motorom od 125 ili tako necega, sto se njemu nije svidelo i probao je da nadje nesto pribliznije fabrickom pa je stavio ovaj. za restauraciju sam svestan da ce mi trebati i mnogo vise od 5000e, a o prodaji ni ne razmisljam. Radice se sve kako dolikuje, makar kostalo i 50k e, pare mogu samo da promene to koliko dugo ce se raditi auto.
lim pretpostavljam da je maximalno aljkav posto sam video kako je ofarbano, crveni se i motor i tockovi i sve zivo, znaci bilo je spricaj samo.
za detalje sam vec video neke cene i svaka kosta ozbiljnu sumu novca, sto znam da mi fali od tih stvari su branici koji su extremno skupi, soferka je puknuta, i fali dornji deo instrument table. to je ono sto sam video na prvi pogled.
pre bilo kakvog majstora cu prvo dobro da se raspitam jer ne zelim da mi se dese takvi ispadi sa trpanjem bilo kakvih delova.
@omp e da bas na tom sajtu sam i ja gledao i tu se poklapa cela prica i godista i usisnika i motora, motor bi trebalo da je od 124 samo sto su najverovatnije ovog prijatelja slagali da je 1,6 posto i ja mislim da je 1,4
Znam da ce biti mnogo tesko i da je velika steta sto je brdo fabrickih stvari promenjeno i stavljeno od neceg drugog, zato i jeste vreme da neko kao ja proba sve to da ispravi :D
Korisnikov avatar
poske/55

Postod VladanD » Pon Okt 21, 2013 1:16 pm

Cestitke .

Jako zanimljiv auto :thumbup:

Neka je sa srecom pa da ga vidimo uskoro na nekom od skupova.
Korisnikov avatar
VladanD

Pridružio se: Sre Jun 29, 2011 3:29 pm
Oldtajmer:

Postod poske/55 » Pon Okt 21, 2013 3:47 pm

Hvala, do skupova auto ima da se naceka.
Inace da napomenem da od zanimljivih stvari ima jos i hard top koji sam skapirao da je extremno tesko naci i na autu su 3 cromodore cd1 koje su isle na fiata i ferarija dino, pa ako neko cuje negde da postoji jos jedna rad sam da otkupim i kompletiram set :D
Korisnikov avatar
poske/55

Postod VladanD » Pon Okt 21, 2013 4:34 pm

Felne jako retke i jako skupe bas zato sto su sa 5 rupa .

Neznam dali prave 14ice sa 4 rupe pa da se razbuse na 5.

Ili da gledas E-bay svaki dan bar 3 puta dnevno da naleti jedna jeftinija od ovih koje trenutno mozes da nadjes .

http://www.ebay.com/itm/Ferrari-Dino-OE ... 0902540614

http://www.google.com/imgres?imgurl=htt ... CEQQrQMwDA

Ako naleti nesto zanimljivo posto sam svaki dan na E-bayu javljam .
Korisnikov avatar
VladanD

Oldtajmer:

Postod djape1977 » Pon Okt 21, 2013 5:32 pm

j***** auto bez kardana
Korisnikov avatar
djape1977

Oldtajmer:

Postod poske/55 » Pon Okt 21, 2013 6:04 pm

znam da su retke, nadam se da cu naci cetvrtu i za taj drugi set
djape ako bilo sta saznas javi da napravimo nesto korisno
a ja bi bio presrecan ako se ispostavi da je motor 1608 iz 125ice kako su rekli ovom prijatelju jer mislim da mi je to neka najpribliznija varijanta fabrickom motoru, ispravi me ako gresim.
za majstore mi je sve jasno posto vec 2 god stalno nesto petljam na jugu tako da znam kakvih sve cudaka ima.
Korisnikov avatar
poske/55

Postod mikicak » Pon Okt 21, 2013 6:15 pm

-sve cestitke na kupovini,prelep auto ,iz vremena kad su se pravili (i jos 10 tak godina posle njih)naljepsi kabrioleti na svetu,kojima nijedan od danasnjih kabrioleta ne moze ni prici jer nema ono osnovno-dusu.zelim ti puno uspeha i da istrajes u sredjivanju a to nece biti ni kratko ni lako. :thumbup:
Korisnikov avatar
mikicak

Pridružio se: Pet Dec 31, 2010 10:40 am

Postod djape1977 » Pon Okt 21, 2013 6:56 pm

ako je u originalu bio 1.6 dohc, onda taj motor nema nista zajednicko sa sadasnjim, bio on 1.4 ili 1.6
ima u toliko sto je snaga slicna i sto ima dve bregaste u glavi. stari 1.6 dohc je bio sa lancem i uopste uzev mnogo stariji po tipu konstrukcije, dok je motor iz 124ke ili 125ce relativno moderan motor sa zupcastim kaisem, soljicama i plocicama za stelovanje ventila itd.

originalni motor bi bio lep detalj i pokusaj da mu udjes u trag ali sumnjam da ces ga ikad naci. cak i da ga nadjes, za njega ovde nema delova uopste i njegova generalka ce kostati djavo i po.

ako imas srece, u autu je originalni menjac. skini ga i konzerviraj ili remontuj pa konzerviraj. licno mislim da je ubacen i menjac od 125ce sa 4 brzine zajedno sa motorom.

motor koji je sada u autu, bio on 1438 ili 1608ccm, izvadi i rastavi da vidis u kakvom je stanju iznutra. posle godina (decenija) stajanja, svakako mu treba bar izmenjati dihtunge i semeringe. ako je motor dobar, spakuj ga, ubaci 5brzinski menjac iz 125 special/124 sport/spider i vozi se. ako konfiguracija tunela ne odgovara tom menjacu, naci cemo menjac koji moze da se upakuje bez prekrajanja karoserije. to moze biti menjac od lade ili od 132ke koji imaju rucicu napred, kako je verovatno i bila u originalu. zasto 5 brzinac? zato sto ces da 4brzincem na 100kmh voziti na 4100 ili 4300 o/min dok ces sa petim stepenom prenosa na istoj brzini imati bar 500 o/min manje sto drasticno produzava vek motora.

ako je motor koji sada imas u autu u losem stanju, batali ga, nije vredan truda. njegov dihtung glave, kartera, vodjice ventila, klipove i lezajeve radilice ces tesko naci i skupo platiti. u tom slucaju, trazi motor od 1585ccm iz 131 supermirafiori, ritmo 105, lanchia delta/dedra, beta ili 132 1600. za razliku od 1608, motor od 1585ccm ima nekoliko KS vise, koristi klipove, vodnjice i lezajeve razlicitog precnika i delova ima mnogo vise i jeftiniji su. mozes komotno da udjes u AP sport i da kupis skoro sve sto ti treba, a spolja izgleda identicno motoru koji sada imas.
j***** auto bez kardana
Korisnikov avatar
djape1977

Oldtajmer:

Postod gt junior » Uto Okt 22, 2013 1:35 pm

Pozdra.Za detalje koje nemas javi se pa cu te voditi da prekopiras od 1500 spidera iz N.Sada.
Korisnikov avatar
gt junior

Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 2:52 pm

Postod VladanD » Pet Nov 01, 2013 11:02 pm

Evo jedna felna za rezervu na E-bayu

http://www.ebay.com.au/itm/Fiat-130-sed ... 589d7d57ce
Korisnikov avatar
VladanD

Oldtajmer:

Postod djape1977 » Pet Nov 08, 2013 7:44 am

komplet nov izduv za tvoj auto, made in italy, IMASAAF, 280e
j***** auto bez kardana
Korisnikov avatar
djape1977

Oldtajmer:

Postod MN026 » Pet Nov 08, 2013 9:02 am

izdduv netreba da ga brine,u danasnje vreme to se pravi u ,,originalu,, kod mnogih dobrih radionica samo je pitanje zahteva materijala a u ponudi su svi materjali
Korisnikov avatar
MN026

Pridružio se: Pet Okt 25, 2013 12:34 pm

Postod djape1977 » Pet Nov 08, 2013 5:44 pm

jos nisam video ljudski napravljen izduv made in srbija a da je kostao manje
j***** auto bez kardana
Korisnikov avatar
djape1977

Oldtajmer:

Postod MN026 » Pet Nov 08, 2013 5:51 pm

onda nisi radio sa pravim ljudima
Korisnikov avatar
MN026

Postod djape1977 » Pet Nov 08, 2013 7:06 pm

znam samo da kad sam okacio imasaaf na moju 132ku i cuo njen fabricki zvuki za mene nije bilo dalje...
j***** auto bez kardana
Korisnikov avatar
djape1977

Oldtajmer:

Postod MN026 » Pet Nov 08, 2013 8:30 pm

potvrda da nisi radio sa pravim igracima
pazi ja imam kaalog sa izduvnim sistemima,a oni koji se time bave imaju katalog sa presekom lonaca ,sa precikom cevi unutar njih,pregradama,precnikom i brojem rupa.......e to su pravi iigraci....i tako sepravi izduv
cena zavisi nacesce od izbora materijala--crni lim/celik.....aluminizirani materijal ili prohrom
u kg imas coveka koji radi i lonce za novije modele koji se svijim oblikom uklapaju u pod ,nestadarnog oblika .....a za te fiate koje pominjes........nista lakse uradti?.klasicna ,,frula,,....koja je ustvari i najbolje resenje
nije ti bas blizu ali je bgd atar.....guncati na ibarskoj i proizvodjac ,,vlajkovic,,....ja ga koristim povremeno a i znamo se kao drugai dugoinema sta nemoze da ti napravi kataloskiili prema tvojim specifikacijam i sto se tice zvuka
Korisnikov avatar
MN026

Postod djape1977 » Sub Nov 09, 2013 2:01 am

bio jos pre 15 godina i video doticne kataloge. rezultat na zalost ni blizu ocekivanog.
j***** auto bez kardana
Korisnikov avatar
djape1977

Oldtajmer:

Postod MN026 » Sub Nov 09, 2013 7:20 am

i ti si pre 15 g manje znao i umeo,manje alata imao........itd.....dosta se promenilo....pozitivno......
Korisnikov avatar
MN026

Postod djape1977 » Sub Nov 09, 2013 7:23 pm

j***** auto bez kardana
Korisnikov avatar
djape1977

Oldtajmer:

Sledeća